KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15075423
nr 1507 5423
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, "Flora Suecia 2". Signerad. Bildmått: 32x23 cm, yttermått inklusive ram: 57x45 cm
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
måndag 5 december 2022
kl 19:32:16
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind
nr 1507 5423
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
måndag 5 december 2022 |
Stig Borglind